Aktuality podzimu 2013

Přípravné zápasy před podzimní sezónou 2013

Petrovice - Damnice 4 - 1 ( 2 - 0 ) branky : Fiala 2x , Bogner Paťa 2x

Rochovany - Petrovice 4 - 5 ( 3 - 3 ) Branky : Březina Michal a Bogner Paťa 4x

1.kolo Polánka - Petrovice 3 - 0 ( 1 - 0 )

První utkání v nové soutěži se nám výsledkově sice moc nepovedlo, ale fotbalově si myslím, že jsme sice v né optimální sestavě ( chyběl Kuba Stejskal, Danek Šlapák, Tomáš Vespalec a Jarda Pavlů ), ale v té co jsme nastopili nezklamali. Začátek zápasu bych řekl byl z naší strany lepší jako u domácích, ale po 15 min se projevila hráčská kvalita týmu z Polánky a nebýt kvalitních zákroků naší brankářské jedničky Tomáše, tak jsme asi odešli do kabin s větším brankovým rozdílem jaký byl 1 - 0. Branku jsme dostali ve 40 min po neodpískaném faulu na Štolpy kdy naši hoši přestali na chvilku hrát ( čekali na hvizd rozhodčího ) a tak jsme z nepozornosti inkasovali. Do druhé půlky jsme opět nastoupili s větší aktivitou a hned ve 2 min po přestávce šel sám na brankaře domácích Zdenek Fiala ale tvrdou ránu mu golman vyrazil a dorážka už byla slabší střela se kterou si taky poradil. Ve druhé půlce jsme měli taky k dispozici pár trestných kopů, ale většina kočila těsně vedle branky. Pak následovala ještě akce Michala Březiny z levé strany, ale jeho střelou si brankář poradil. Asi v 75 min se po závaru v našem vápně a nepodařeným odkopem a nastřelením hráče domácích dostal míč za záda našeho brankaře a stav byl 2 - 0. V 80 mi vyšel trenérovi domácích tah se střídáním a hráč co naskočil do hry z následného rohu na blyžší tyč překonal naši obranu i brankaře po třetí.
Výsledek je pro nás trochu krutý, ale musíme uznat soupeřovu kvalitu a nachystat se na další utkání na domácím hřišti a zkusit zabodovad.

2.kolo Petrovice - Hostěradice 0 - 3 ( 0 - 2 )

Druhé utkání ve vyšší soutěži a první na domácí nás čekal opět silný soupeř z Hostěradic, který skončil loni na 2. místě, takže opět nic lehkého. No a když si prohlídnu sestavu ve které jsme museli ať už z důvodu zranění, dovolené či jiného, tak mě bylo od prvního hvizdu jasný že to opravdu nebude lehké utkání. Mužstvo Hostěradic bylo podle mě o třídu lepší jak Polánka ať už v rychlosti, kombinacích, tak v krásných křídelních akcích po kterých jsme inkasovali také 2 branky. Našemu mužstvu musím poděkovat, že se po celý zápas snažili utkání odehrát aspoň srdíčkem, aby se nezrodila nějaká ostudná prohra, což se nám myslím i podařilo i díky výtečným zákrokům našeho brankáře a bojovností hráčů kteří k utkání nastoupili.Nevím zda mužstvo soupeře bude nadále předvádět takový fotbal, tak podle mě je to jasný aspirant na přední místa. Musíme jenom doufat, že se nám do dalšího kola podaří mužstvo doplnit a novou mladou krev, aby nás bylo aspoň do základní sestavy a něco i na střídání a naši hráči se nám budou postupně taky uzdravovat, aby jsme mohli odehrát další zápasy v tzv. ideální a nejsilnější sestavě.

3.kolo Hrádek - Petrovice 2 - 0 ( 1 - 0 )

Ani ve třetím utkání vyšší soutěže se nám nepodařilo získat nějaký ten bodík a vstřelit naši první branku. Je pravda, že jsme na zápas odjížděli již s našima posilama a to s Jirkem Kotlánem a Tomášem Houdkem, kteří patřili na hřišti určitě k těm lepším a věřím, ža se po pár zápasech ještě vše zvedne a budem mít už i bodové zisky. S posilama, ale zase ještě né v ideální sestavě ze které vypadl na poslední chvíli z pracovních důvodů Luboš Bogner a marod Zdenek Štolpa. Co se týče zápasu, tak si myslím, e bylo utkání docela vyrovnané, ale opět nám chyběl klid v koncovkách. Podržel nás tradičně náš gólman Tomáš v 1 poločase když vytáhl krásnou střelu směřující do levé šibenice. Mužstvo Hrádku svá první 2 zápasy vyhráli docela s přehledem a se skórem 14 : 3, což v nás budilo trochu respekt ( po našem utkání je na 1. místě ). Fotbal se musel divákům i přes nepřízeň počasí líbit z obou stran ( aspoň tak při podávání rukou na konci zápasu hodnotil náš tým trenér domácích a hlavní rozhodčí. Pro nás je to určitě dobré znamení a povzbuzení do dalších kol podzimních zápasů. V neděli doma přivítáme mužstvo Suchohrdel u Miroslavi a určitě hoši udělají vše proto abychom bodovali nejlépe na plno. Tímto zvu diváky aby nás došli podpořit a povzbudit.

4. kolo Petrovice - Suchohrdly u Miroslavi 1 - 2 ( 1 - 1 ) Branku : Tomáš Houdek

Až ve druhém domácím utkání se nám podařilo protrhnout střeleckou smůlu a posila Tomáš Houdek nám ve 20 min. zajistil krásnou individuální akcí vedení. Utkání se vyvíjelo dobře a další šance na obou stranách na sebe nenechali dlouho čekat, ale brankář hostí i náš si drželi stav, takový jaký doposud byl. Ve 43 min se po skrumáži nepodařil odkopnout míč z naší šestnáctky a po nedůrazném odkopu našeho obránce se míč dostal k útočníkovi hostí a ten do šatny vyrovnal stav na 1 - 1. Soupeř to byl určitě hratelný a taky k poražení, ale po naší další hrubce hned při naší rozehrávce do druhého poločasu nám vystihl hbitý pravý záložník Suchohrdel přihrávku a svoje sólo na naši branku zakončil přízemní střelou na vzdálenou tyč a tak jsme během 3 minut o vedení po našich chybách přišli. Do konce utkání jsme se sice snažili aspoň o vyrovnání a kýžený 1. bod v nové soutěži, ale Houdkovu střelu do šibenice zázračně brankář hostů vyrazil a další tutovky už se nevytvořily. Této ztráty bodů asi budeme z doposud odehraných zápasů nejvíce litovat. Jen se strašně moc těším, že snad už příště nastoupíme v té nejideálnější a nejsilnější sestavě neboť zajíždíme na půdu vedoucích Břežan a za týden na hody přivítáme doma mužstvo Troskotovic, které je na tom tak jako my stále bez bodu a dokonce s horším skórem.

5.kolo Břežany - TJ Petrovice 0 - 2 ( 0 - 1 ) Branky : Zdenek Fiala a Jakub Stejskal

Na utkání s prvním mužstvem naší tabulky se odjíždělo s respektem a s vědomím, že můžeme svým poctivým výkonem v zadních řadách jenom překvapit, což se stalo skutkem a odjížděli jsme domů s výhrou 0 : 2 po soustředěném výkonu zadních řad samozřejmě podporovaných i středovýma hráčema. Domácí sice měli jakous takous převahu, ale do pořádné koncovky se nedostali až za stavu 0 - 1 kopali v 70 minutě penaltu, kterou jim náš gólman Tomáš Bauer chytil a tento moment byl zlomový pro konečný výsledek. I když jsme ještě na šance vyhráli snad 0 - 5 když( brejky Zdendy Fialky a Zbyňka Kočího volali po gĺech, ale rozhodující dal a tím i potvrdil překvapivou naši 1. výhru v letošní sezóně ve III. tř pečetil kapitán Kuba Stejskal. Klukům patří velký dík za výkon a za týden ho budeme na tradiční hodový fotbal doma snad schopni zopakovat a body z venku potvrdíme s mužstvem Troskotovic.

6. kolo TJ Petrovice - Troskotovice 3 - 0 ( kontumační výsledek )

K domácímu utkání, které mělo slavnostní nádech tradičních hodů v obci jsme se připravovali všichni s vědomím výhry v Břežanech a velkou chutí si udělat nejen sobě ale i našim fanouškům ( kterých docházelo do fotbalového areálu poměrně hodně ) hodovní radost a připsat si další 3 body. Jelikož nám soupeř z Troskotovic nedorazil, tak jsme po tradiční povinné čekačce 20 min s rozhodčím zápas odpískali a dali si v rámci hezkého počasí a hodovní nálady hodinový fotbálek mezi sebou a udělali si tak slušnou žízeň před hodovním obědem. Byla to taková malá kaňka v hodovním fotbalovém dopoledni.

7. kolo Višňové - Petrovice 5 - 0 ( 4 - 0 )

Výjezd na utkání k sousedovi v tabulce do Višňové se nám jako mužstvu vůbec nepovedl a i když jsme se sešli poprvé v optimální sestavě i s náhradníky na lavičce, tak výsledkově a herně jsme propadli. Úvod zápasu jsme asi byli ještě v kabině a soupeř začal hrát a hlavně po našich hrubých chybách dávat i branky. Po 10 minutách jsme prohrávali 3 - 0 a nebylo o co hrát. Nedokážu si tento výpadek vysvětlit a je určitě na každém hráči, aby si sám sáhnul do svědomí co a jak udělal a nebo spíše neudělal pro úspěch a zvrácení nepříznivého stavu. Do poločasu se nám ještě zranil stoper Dvořák a tak jsme nuceně museli měnit sestavu. Do polačasu jsme si vytvořili Houdkem jednu tutovku, kterou jsme neproměnili a Luboš Bogner kopal trestný kop, který nebýt super zákroku brankáře a střelu vytáhl nad břevno mohl skončit v síti. Domácí přidali do poločasu jednu branku a nálada v naší kabině byla pod bodem mrazu. O přestávce jsme sáhli ke střídání, když Hyblera vystřídal Březina . Ve druhém poločase jsme začali chvilku hrát fotbal a šance na sebe nedala čekat, ale sólo Fialy na brankáře domácích neskončilo brankou, která by nám dala aspoň trochu jiskry a naděje se s utkáním ještě poprat. Následně se zranil Fiala a na hřiště musel stále ne zcela fit Štolpa. Po zranění Bartoníka už jsme na lavičce nikoho na střídání neměli a tak jsme museli dohrávat 15 min. skoro jako v deseti lidech. Domácí tak do koce zápasu měli velkou převahu a i přes super výkon našeho gólmana Bauera, který ještě vychytal sóla a střely domácích hráčů jsme ještě jednou inkasovali.
Na toto utkání musíme co nejrychleji zapomenout, uzdravit bolístky a v sobotu se soustředit na náš výkon na půdě v Litobrtřicích.

8. kolo Litobratřice - Petrovice 3 - 1 ( 0 - 0 ) Branku : Zdenek Fiala

Tak nenvím, jak tento zápas zhodnotit protože i po 3 dnech od zápasu je ve mě ( a určitě ne jenom ve mě ) strašná křivda, kterou na nás spáchal pan rozhodčí Peňás. Zápas jsme začali aktivně a myslím si že i s mírnou převahou nad domácíma, kteří se k žádné kloudné finální akci nedopracovali a na našich kopačkách byli hned 3 samostatné úniky rychlého Zbyňka Kočího a střely Zdenka Fialy, které bohužel neskončili v síti domácích. Jedenkrát do poločasu musel opět ukázat své umění i náš brankář a vychytal samotného útočníka domácích. Do druhého poločasu jsme nastupovali s vědomím, že tento soupeř je k poražení jen se musí proměňovat šance. Jednu s nich se také povedlo Fialovi křížnou střelou v 51 min proměnit. Do 79 min., kdy jsme v obraně propadli a domácí střelou z úhlu vyrovnali byl výkon sudího dá se říci objektivní. Co předvedl a vymyslel v 84 min zápasu v rohu velkého vápna v souboji o míč sám od sebe spadl jejich hráč a k údivu i jeho samého se ozvala píšťalka a ukázal na značku PK, což překvapilo i samotného domácího hráče a nás všechny taky. No a poslední hřebíček do rakve nám zatloukl při našem finiši o vyrovnání když v 87 min po výkopu domácího brankáře při souboji o letící míč kosek za půlkou hřiště loktem sestřelil domácí útočník našeho obránce, který zůstal ležet a domácí se řítili 2 na našeho brankáře a dali 3 branku. Martínek po úderu loktem ani zápas nemohl dohrát, ale pan sudí se nehodlal ani podívat co mu je a čekal na rozhrání na půlce, což už bylo opravdu moc a emoce vzpláli u všech našich hráčů. Jelikož si byl vědom chyby, tak ani jednomu našemu nadávajícímu hráči na jeho osobu nedal ani žlutou kartu, natož červenou. Na takové zápasy je třeba nejlépe rychle zapomenout, ale ta bezmocnost je ubíjející. Prohrát tímto způsobem když hráči předvádí hezkej fotbal s plno šancema je smutné. Prostě musíme zlepšit koncovku a bude to asi nejlepší odpověď na vše.

9. kolo TJ Petrovice - Vlasatice 1 - 2 ( 1 - 1 ) Branku : Zbyněk Kočí

Zdá se mi, že je to stále dokola a už nenacházím ta správná slova na hodnocení zápasu, který jsme určitě měli na svých kopačkách a vytvořili si i více brankových příležitostí, ale když je nebudeme proměňovat, tak snad asi nemůžeme vyhrát. Hosté z Vlasatic okupují popředí naší tabulky, ale dle výkonu co u nás předvedli by to nikdo netipoval. Vytvořili si 1 šanci, kterou proměnili a dali tím vítězný druhý gól. První jim opět daroval rozhodčí v podobě penalty za ruku ve vápně ( byla nastřelená vlasním hráčem a určitě nebyla úmyslná, tudíž by se to dalo i nepísknout ). Tak jako v minulém utkání jsme se ujali vedení a v rychlém sledu na nás odpískal sudí penaltu a soupeři vyrovnali na 1 : 1 a já nevím zda se z tohoto našeho stavu nestává nějaký pravidlo či folklór zápasu. To bylo ze strany Vlasatic vše a našeho brankáře už více neohrozili. Vše končilo na hranici šestnáctky. To na našich kopačkách jsme měli šance a dokonce při úniku Houdka už ve vápně, kde byl podražen a rozhodčí nic i přes to, že tento faul byl viditelnější jako nastřelená ruka. Docela bych si je dovolil nazvat ta naše šance jako vyložené, hlavně musím vyzdvihnout krásnou akci v závěru zápasu, kdy dostal od Martínka přesný pas za obránce Luboš Bogner a jeho střela skončila těsně vedle hostující branky. Tento moment mohl rozhodnout o určitě spravedlivější dělbě bodů, jako naší další nešťastné prohře.

10. kolo H.Kounice - TJ Petrovice 4 - 1 ( 2 - 0 ) Branku : Honza Martínek

Tak před tímto utkáním mě ani ve snu nenapadlo, že bych si mohl i já ve svých letech zahrát v základní sestavě. Pravda byla jiná a já pro nedostatek našich zdravých hráčů musel jít od 1. minuty na plac jako 11 hráč. Začátek utkání se jevil, že bychom si mohli nějaký bodík odvézt, ale to by jsme museli opět proměnit naše 100% šance ( Zdenek Fiala šel 2x sám na branku a vždy jeho střela skončila mimo tyče ) a po 15 min neudělat tradičně individuální školácké chyby, které nám pak sráží náši pohodu ze začátku utkání. Nebýt našich chyb, tak jsme nešly do kabin za stavu 2 : 0 pro domácí, ale určitě za příznivějšího stavu. V kabině jsme si řekli. že je soupeř a taky zápas hratelný a že to ještě zkusíme otočit. Když už jsme dostali míč za brankovou čáru domácích, tak nám ho pomezní domácích neuznal a hlavní tudíš neodpískal. Určitě bychom tímto gólem dostali mužstvo Kounic do úzkých protože následovaly další a musím podotknout, že skoro tutové střely Fialky, Martínka a dorážky Kotlána, kdy vždy trefovali brankáře domácích bychom zápas ještě zdramatizovali. No, ale tradičně jsme po dlouhém pasu domácích inkasovali 3. branku po levé straně kde jsme nezachytili domácího útočníka a i když tísněn naším obránce, tak nepovedenou střelou se mu podařilo lobem přehodit i našeho brankáře, který vyběhnutím chtěl zmírnit úhel střely. V 68 min. jsem se dočkal vystřídání Michalem Březinem a při odchodu ze hřiště jsme po trestném kopu a tvrdé střele Martínka snížili stav na 3 : 1. Z našeho závěrečného tlaku jsme již nic neproměnili a soupeř centrem do otevřené obrany hlavičkou dal poslední branku utkání na 4 : 1. Máme před sebou 4 utkání a z toho 3 na domácí půdě, tak se nám snad podaří tu naši smůlu ( nemůžu to nazvat jinak ) prothnout a nějaký ten bodík do tabulky si připsat.

11. kolo TJ Petrovice - Olbramovice 2 - 3 ( 1 - 2 ) Branky : Stejskal (PK ) a Šabaka

Dneska opravdu jen v kostce, protože obrazy posledních utkání jsou stejné a jelikož neproměníme naše šance, kdy bychom měli vést 2-0, tak opravdu nemůžeme vyhrát. Toto utkání se muselo určitě všem divákům líbit až na konečný výsledek. Soupeř šel ve 20 min do vedení po hlavičce úplně volného hráče z prostoru penalty. Naši hráči vyrovnávali po odpískaném PK na Stejskala a i když se říká že faulovaný hráč nechodí kopat, tak Kuba penaltu bezpečně proměnil a vyrovnal na 1:1. Do poločasu chyběla 1 min a po dohadech s rozhodčím, zda se měla pískat ruka ve vápně hostů jsme přestali hrát i když hra nebyla přerušená a soupeř naši nesoustředěnost potrestal dlouhým pasem na útočníka, který osamocen z levé strany přehodil našeho vyběhnuvšího brankáře a ujali se vedení 1:2. Jelikož jsme byli v utkání herně určitě lepší, tak jsme věřili, že toto utkání ještě otočíme a konečně vyhrajeme. Opak se stal skutkem a po chybném vhazování našeho beka zpět k našemu brankaři ( který se mimo jiné vůbec na vhazujícího hráče nedíval ) vystihl hostující hráč a postupoval úplně sám na naši branku a s přehledem i proměnil na 1-3. To byl takový těžký direkt do našich řad, ale klobouk dolů před chlapama kteří odmakali zbytek zápasu jak se sluší a patří, ale hlavička Ondry Šabaky po krásném centru Martínka už jenom skóre upravila na konečných 2-3. Tršičku štěstíčka v zakončení chybělo Luboši Bognerovi i Jirkovi Kotlánovi a mohlo být vše jinak, ale...
Tak snad z posledních 3 utkání ( 2 zápasy máme doma ) vydobijem aspoň 6 bodíků.

12. kolo Božice - TJ Petrovice 3 - 1 ( 3 - 0 ) Branku : Tomáš Houdek

Tak stále stejná písnička a prohra 3 - 1. Když po dvouch rozích ve 4 a 15 min dostanete branky, tak už opravdu není sil na otočení výsledku hlavně,když naše tutové šance končí mimo branku jako v celém dosavadním průběhu podzimu. Poločas 3 - 0, jedna jasná penalta pro nás ovšem neodpískaná po hrubém šlapáku ve vápně domácích na Martínka za stavu 2 - 0 a v kabině zklamání. Ve druhé půlce bylo z naší strany mužstvo odhodlané se ještě porvat o konečný výsledek protože soupeř nebyl určitě lepší mužstvo, ale prostě šťastnejší v zakončení. Domácí se snad za celé druhé dějství dostali 4 x k naší brance, ale žádné velké ohrožení z toho nebylo. Jeden domácí fanoušek který došel až po poločase nechápal, že vůbec domácí vedou takovým rozdílem. Na našich kopačkách tradičně min. 3 tutovky a stále nic, až Houdys dorážel tvrdou střelu Bognera, kterou brankář neudržel. Ještě že nás čekají již poslední 2 kola a vše doma, tak se snad něco podaří vybojovat. Jinak už se opravdu na zimní přestávku určitě všichni těšíme a věříme, že jaro bude o něčem jiném.

13. kolo TJ Petrovice - Vedrovice 3 - 1 ( 0 - 1 ) Branky: Fiala 2x a Houdek

Do předposledního zápasu podzimu jsme nastupovali s vědomím, že jedine výhra a prolomení střelecké smůly nás udrží před koncem podzimu v lepší bodové pozici před jarníma odvetama. Utkání jsme začali aktivně a tradičně nechyběli vyložené šance ( Šabaka , Kotlán či Kočí ) nedokázali prostřelit brankáře hostů z prostoru malého vápna a tak jsme do kabiny odcházeli tradičně místo s vedením, tak po odpískané penaltě ve 40 min proti nám s výsledkem 0 - 1. V kabině byla cítit bojovná nálada a odhodlání totot utkání vyhrát a zlomit naši sérii porážek i když jsme byli fotbalovější s více šancema. Stímto jediným úkolem nastoupili naši hráči do druhého poločasu a na hřišti už existovalo opravdu jen jedno mužstvo které se snažilo prolomit střeleckou nemohoucnost. Jako hlavní hrdina se ukázal v 72 min. náš loňský střelec Zdenek Fiala, který konečně při samostatném úniku na brankáře mu místo střely udělal kličku a střílel do prázdné branky a vyrovnal na 1 - 1. Radost byla obrovská a chuť vstřelit další branku a zápas vyhrát byla ještě větší a tak si dovolil opět Fiala v 80 min v soupeřově pokutovém území u lajny kličku obráncům směrem do hřiště a tvrdou ranou prostřelit brankáře a zvýšit na 2 - 1. No a za necelých 5 minut navýšil a vystřelil pojistku pro konečný výsledek Tomáš Houdek a tím stanovil konečný výsledek na 3 - 1. Po 6 kolech bez bodu kde jsme nebyli snad nikdy jednoznačně horším týmem ( snad jen v utkání ve Višňové ) je to takové malé zadostiučinění a povzbuzení do posledního kola a předehrávky jara doma s mužstvem Polánky.

14.kolo ( předehrávka jara 2014 ) TJ Petrovice - Polánka 3 - 0 ( 2 - 0 ) Branky : Kotlán Jiří, Bogner Luboš a Fiala Zdenek

Jelikož jsem na utkání nebyl, tak mohu jen stručně napsat, že je pro nás škoda, že podzimní utkání končí když už jsme se probudili i střelecky a začali vyhrávat. Tak přes zimu musíme máknout a na jaře navázat tam kde jsme skončili. Chlapcům z mužstva a všem co se okolo fotbalu v Petrovicích za podzimní výdrž, soudržnost a bojovnost i přes neustále porážky patří velké DÍKY .....

 
Stránky vytvořil Patrik Bogner