Výsledkový servis - jaro 2013

17. kolo Vedrovice - TJ Petrovice 1 : 2 ( 1 : 0 ) Góly - Bartoník, Bogner Luboš

Do utkání jsme nastoupili velice vlažně a nebýt zákroku našeho brankáře Tomáše Bauera, tak jsme mohli po 20 min. hry prohrávat více jako 1 : 0. Následně jsme si začali hrát svoji hru i když v ní bylo ještě dost nepřestností, ale ve druhém poločase jsme měli již i převahu v poli, které chybělo přesnější zakončení útočných akcí. Po vystřídání Černého šel na jeho místo Lumír Bartoník a ten krásnou střelo z hranice šestnáctky vymetl pavučinky u vzdálenější tyče a dal vyrovnávacím gólem impuls k dalším akcím. Asi v 83 minutě si zakřikl o míč Luboš Bogner a po krásném centru z pravé strany propálil ve vápně vše co mu stálo v cestě a tím nasměroval i výhru na naši stranu. I takové zápasy je potřeba zlomit a vyhrát a klukům za to patří dík.

18. kolo TJ Petrovice - Olbramovice "B" 1 : 0 ( 0 : 0 ) Gól - Danek Šlapák

První mistrovské utkání na domácí půdě jsme nezačali zrovna v ideální sestavě, ale hoši co šli na hřiště byli odhodlaní se o vítěztví poprat a od prvních minut to bylo i znát. Opět tomu chybělo koření v podobě gólů, ale to je asi zatím naše jarní fotbalová můra. Po dvou tutovkách Luboše Bognera a břevnu Kuby Stejskala jsme šli do kabin za nerozhodného stavu. V kabině jsme si vše vyříkali a připravili se na to, že to chce trpělivost a více klidu ve finálních přihrávkách a to se časem i vyplnili, když Danek Šlapák krásnou přízemní střelou k levé tyči poprvé rozvlnil sít soupeře. Pak měl ještě tutovku když šel sám na brankaře hostí, ale jeho střela těsně minula branku. Vedení se nám podařilo udržet až do konce zápasu a musím říct, že soupeř vlasně naši branku v podstatě neohrozil a jak na začátku zápasu tvrdil, tak přijeli s velmi defenzivní taktikou kde nechtěli dostat branku, což se jim málem povedlo. Dnešní utkání už bylo pro oko diváka výrazně lepší po fotbalové stránce, jen ty branky opět chyběly.

19. kolo Tavíkovice - TJ Petrovice 1 : 2 (1 : 0 ) Góly - Jan Martínek, Ondra Šabaka

Na utkání do Tavíkovic jsme odjížděli se smíšenýmy pocity, protože se hraje na pískovém hřišti které v dnešní době není zrovna v oblibě.Hoši od prvních minut ale věděli o co jde a k utkání přistoupil zodpovědně a dá se v kostce říct, že po úvodní brance Honzy Martínka ( byla jeho 1 v našem týmu ) jsme hru měli na svých kopačkách. Ve druhém poločase jsme pokračovali v naší hře a soupeře jsme pomalu k ohrožení naší branky nepustili i když se snažil. Po brance Ondry Šabaky jsme trochu zvolnili , ale šance si stále vypracovávali i když opět bez efektu jako v předchozích kolech. Asi 13 min před koncem jsme domácím povolili snížit na rozdíl jedinýho gólu, ale na víc se nezmohli. Vítěztví jsme si plně zasloužili a 3 body ovážíme domů.

20. kolo TJ Petrovice - Miroslav "C" 5 : 0 ( 2 : 0 ) Góly - Šlapák 2x, Luboš Bogner 2x a Fiala

Dnešním utkáním nám začíná tzv. anglický týden ( ve středu se hraje dohrávka 16.kola ) a tak jsme věřili že se nám start do prvního utkání týdne vydaří. Uvítali jsme kvalitní mužstvo plné kvalitních fotbalistů z Miroslavi se kterýma jsme vždy odehráli pěkná utkání. I v tomto zápase se hrál pro diváka líbivej fotbal a dokonce se nám podařilo vstřelit i více branek, jako v předešlích zápasech. Po dvou brankách v 1 poločase ( trefil se Danek Šlapák a Luboš Bogner ) se i ve 2 hrálo kvalitně před oběma brankama ale na našich kopačkách bylo víc přesnosti a tak hoši přidali ještě 3 góly ( opět Šlapák a Bogner ). Tu třetí po jarním půstu vstřelil a tak se konečně zapsal mezi naše jarní střelce i Zdenek Fiala ( i když si v každém předchozím utkání vytvořil plno i tutových šancí ).

Dohrávka 16. kolo TJ Petrovice - Trstěnice 8 : 0 ( 4 : 0 ) Góly - 2 x Šnepfenberg , 2 x Ondra Šabaka , Jiří Vespalec, Lumír Bartoník, Kuba Stejskal a Zdenek Štolpa

Pro dnešní utkání se nám dávala naše sestava dohromady velice těžko ( někteří hoši museli pracovat ) a oproti minulé ideální sestavě nám chybělo 6 hráčů. Do boje musela nastoupit naše rezerva a hráči, kteří třeba letos ještě nenastoupili ani k jedinému utkání, ale hlavně že jsme se celkově sešli. Velké dík a obdiv musím sklonit Luboši Bognerovi, který byl služebně ještě včera večer v Německu a přes noc se jako správnej fotbalovej srdcař, přesunul stopem k domovu, aby mohl k utkání nastoupit. To si myslím, že v dnešní době PC už asi nikdo neudělá a patří mu opravdový dík. Jelikož soupeř nedojel v kompletní sestavě, tak jsme k utkání nastoupili docela v klidu a od první minuty bylo na hřišti jenom jedno mužstvo. Myslím si, že to bylo i velká škoda hlavně pro diváky a pro fotbal. Asi po 10 minutách jsme vstřelili Davidem Šnepfenbergem první branku a po pár minutách přímo z rohu překvapil všechny ( a možná i sebe krásnou střelo na první tyč Lumír Bartoník. Další branky do poločasu ještě přidali Zdenek Šlapák ( hlavou ) a Jirka Vespalec. Do druhého poločasu se šlo na hřiště z naší strany v pohodě a hoši přidali ještě jednou 4 branky ( 2 x se trefil Ondra Šabaka, David Šnepfenberg a krásnou střelou z poza šestnáctky i Kuba Stejskal ). Nejvíce vytíženým hráčem byl určitě hostující brankář a muž co skoro nepotkal míč byl zase náš gólman Tomáš Bauer. V neděli končíme anglický týden na hřišti v Loděnicích a doufám, že se opět sejdeme v naší ideální sestavě.

21. kolo Loděnice - TJ Petrovice 2 : 4 ( 2 : 2 ) Góly - Zdenek Fiala 2 x, Kuba Stejskal a Michal Březina

Tak dnešní utkání na půdě ještě loňského mužstva 3 tř v Loděnicích bych asi i přes výhru rychle vymazal z paměti. Začátek utkání nám vůbec nevyšel a vše co jsme si v kabině před utkáním řekli bylo celých 10 min úplně opakem co se na hřišti dělo. Sopeř byl u všeho dřív a když už jsme měli na kopačkách míč tak špatnou přihrávkou jej měl hned zase soupeř. Po 10 min se vše trochu uklidnilo a my hru trochu ukludnili a zpřesnili přihrávkya z toho jsme dali branky. První Zdenek Fiala po krásném pasu zpravého křídla od Lumíra Bartoníka a o deset minut dýl následném super trestném kopu kosek za hranicí šestnáctky Kuby Stejskala po kterém se brankář domácích jen podíval, jak mu ho nasměroval do šibenice na vzdálenou tyč. Do druhé půlky jsme šli s vědomím, že máme mužstvo na to, aby jsme tento nevydřený zápas ještě obrátili na svou stranu i když domácí neustále hrozili nějakým brejkem a taky nastřelenou tyčkou. To už dvakrát utekl po pravé straně Zdenek Fiala a krásnou střelou na vzdálenou tyč nedal gólmanovi šanci a následně opět po jeho úniku přihrál do šestnáctky volnému Michalovi Březinovi, který akci zakončil brankou. Zbytek utkání se už dohrával v poklidnějším tempu a naši hoši vedení ubránili. Ukázalo se že žádnej tým se neporazí sám i když se už vede 2-0 a vše se dá hodně zkomplikovat. Mužstvu patří dík za to, že se dokázali zvednout z nepochopitelného 20 min výpadku, když nás soupeř přehrával a taky vyrovnal.

22.kolo TJ Petrovice - Jamolice 4 : 0 ( 2 : 0 ) Góly - Šedrla, Březina, Fiala a Bogner

Dnešní souboj mezi prvním a druhým mužstvem naší tabulky k nám dojeli pohlídat 3 dlegovaní rozhodčí. Pískal mladý Balík a jelikož to byl jeho 1 zápas mezi muži, tak na něj dohlíželi dva zkušení Peřinka ml. a Richter. Musím uznat, že si mladý sudí nevedl vůbec zle a jestli mu to tak bude pískat dál, tak mu přeji ať to vydrží co nejdéle. Do utkání jsme tentokrát vstoupili skvěle a na soupeře prostě vlítli a během necelých 15 minut vedli po super střele z voleje asi tak z 20m se nekompromisně trefil Pavel Šedrla a za 5 minut po střele Luboše Bognera a nejistém zákroku brankáře hostů doklepával do síte Michal Březina. Do poločasu se pak tempo trošku zvolnilo, ale naše další šance zůstali již nevyužité. Soupeř naši branku skoro neohrozil. Druhou půlku jsme se zezačátku trochu hledali, ale krásná ulice Kuby Stejskala na Zdenka Fialu znamenala navýšení vedení a uklidnění do našich řad. Po střele z poza vápna se zapsal taky náš střelec Luboš Bogner, který nastoupil se zlomeným žebrem z minulého utkání v Loděnicích. Trochu sice riskoval, ale jelikož je to srdcař a chtěl v tomto důležitém utkání potvrdit naše vedení v soutěži, tak prostě na plac musel jít. Utkání zvládl tak jako celé mužstvo kterému patří za výkon dík. Za zmíňku ještě určitě stojí, že se hostům nepodařilo skórovat ani z pokutového kopu, který náš gólman Tomáš Bauer po skvělém zákroku nohou míč vykopl a uhájil si tak i pro mužstvo čisté konto.

23. kolo Dobřínsko - TJ Petrovice 1 : 2 ( 0 : 1 ) Góly - Ondra Šabaka PK, Zdenek Fiala

Na toto utkání jsme odjížděli s vědomím, že v případě výhry máme již zajištěné celkové 1 místo a taky možný historický postup pro náš klub do 3.tř OFS Znojmo. Bylo to trochu zavazující, ale hoši šli na hřiště s vědomím, že se prostě i kdyby to nevyšlo nic neděje že máme další 4 zápasy před sebou. Zápas jsme rozehráli docela dobře i když malé hřiště v Dobřínsku moc pro náš fotbal není. Ale již v 15 min se do vápna prodral Zdenek Fiala a po zákroku domácího obránce byl nařízený pokutový kop, který Šaby s přehledem proměnil a my se tak ujali vedení. Do poločasu se na obouch stranách střídali šance, které oba brankáři ( i náš Tomáš měl 3 skvělé zákroky ) museli likvidovat. Ve druhém poločase jsme měli na kopačkách jasné dvě šance, ale buď míč při jedné z nich zastavila spojnice ( po krásném trestném kopu Luboše Bognera ) a nebo slabší koncovka Břízky, který opět po tvrdé střele Bognera vyrazil brankář domácích před samotného Michala, který slabou ranou míč poslal do jeho náruče. V 80 min po závaru v naší šestnáctce se dočkali domácí vyrovnání a nám se první mečbol pro postup vzdálil. Jenže to bychom nesměli mít našeho v útoku bijce ( Zdenka Fijalu ), který v 83 min utekl z poloviny obránci a samotnému brankáři nedal vůbec šanci a pojistil naše vítěztví 1-2 a tím i postup. V šatně zavládla velká radost a došlo i na vítězný doutník, který vytáhl náš šprýmař Petr Holub a tak jsme si všichni potáhli na vítěztví a postup. Musím podotknout, že mě ani ve snu nenapadlo, že se nám ta letošní sezóna takto povede. Je jasné, že nám hodně pomohli podzimní posili Šabaka, Martínek, Černý, Fiala a ve dvou zápasech i Kohout, který nás všechny zklamal svým přístupem, že na více zápasů už nedorazil i když nás stál nemalý peníz ( ale i toto je stránka fotbalového života a musíme příště více dbát na výběr hráče ).

24. kolo TJ Petrovice - Hostěradice "B" 0 : 2 ( 0 : 1 )

Tak nás to potkalo a dnešní prohra je první bodovou ztrátou v letošních jarních odvetách. Jak se říká, každý orchestr jednou dohraje a nás to potkalo dnes v zápase se 4. týmem tabulky mužstvem z Hostěradic. Do zápasu jsme nastoupili v docela silné sestavě a fotbal v prvním poločase se musel všem přítomným divákům líbit. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů, jen trošku střeleckého štěstíčka nám opravdu chybělo. Hosté naši branku ohrozili sporadicky z povzdálí a to ještě mezi tyče nešla žádná střela. Na našich kopačkách bylo těch šancí dostatek, ale buď zasáhl vynikajícím zákrokem hostující brankář nebo se tutovky nevešly mezi tyče ( střely Luboše Bognera, Michala Březiny, Danka Šlapáka, Zdenka Fialovýho a krásná hlavička Zdendy Štoplpy ). A jak to tak ve fotbale bývá a stále platí, tak ve 40 min se ujala 1. střela na naši branku a skončila v síti. Ve druhé půlce jsme se chvilku trochu hledali a hra už nebyla takové kvality jako první poločas, ale šance jsme si vytvářeli stále, ale koncovka byla pro tento zápas opravdu žalostná. Samozřejmě s narůstajícíma minutama se náš tlak zvyšoval a ani jasný faul unikajícího Ondry Šabaky v pokutovém území rozhodčí neodpískal a následné hraní rukou taky né, tak jsme museli stále více otevřít obranu a útočit ( protože se klukům nechtělo vítězné tažení jarem a zrovna doma přerušit ). No a jak už to bývá, tak po ztrátě míče utakli 2 hráči hostů na našeho stopera a svou druhou střelou za zápas mezi tyče v 89 min navýšili své vedení a odváží si šťastně ( hlavně za efektivitu střelby ) 3 body. Utkání bylo docela zbytěčně vyhecované, mužstvo Hostěradic dojelo viditelně namotivované, že by mohli být 1. týmem, který nám uštědří porážku a na hřišti se tak nevídaně stále pokřikovalo a nadávalo a k uklidnění nepřispěl ani rozhodčí Záviška svýma opožděnýma či nesmyslnýma výrokama. Do konce letošní super sezóny nám chybí 3 kola a tak je musíme dohrát s klidem a se ctí vedoucího a postupového mužstva.

TJ Petrovice

TJ Petrovice

25. kolo Branišovice - TJ Petrovice 1 : 0 ( 1 : 0 )

Nemohu se ubránit dojmu, že po zajištění našeho vítěztví v celé soutěži 4 kola před koncem se k nám otočilo střelecké štěstí a tak jako to bylo v předešlém domácím utkání, tak to bylo i v našem dalším zápase v Branišovicích. Jedinou změnou bylo to, že se do branky místo Tomáše Bauera postavil náš druhý gólman Dalibor Hladík, jinak bylo vše jako přes kopírák. Slušnej fotbal s držením míče snad 70 %, ale střelecký prach zvlhnutý a ani náš nejzkušenější koncový hráč Luboš Bogner, ani současný snajpr Zdenda Fiala taka ani ve druhé půlce nastoupivší další útočník David Šnepfenberg se nemohli prosadit i když tutových šancí, tyček a břeven bylo dost. No a při snad druhém pobytu v naší šestnáctce se domácí ujali vedením hlavičkou z malého vápna přes našeho brankáře. Pak musel náš gólman zasahovat ještě jednou a to proti jediný střele za druhý poločas která šla mezi jeho tyče Prostě se musím opakovat, dostali jsme lekci z efektivity ( již druhou za sebou ) a zápas dohráli bez vstřelené jediné branky. Věřím, že se nám v posledním domácím utkání proti Skalici podaří střelecký půst prolomit a rozloučíme se s veleůspěšnou sezónou a hlavně domácíma fanouškama výhrou.

26. kolo TJ Petrovice - Sokol Skalice 5 : 1 ( 2 : 1 ) Góly : 2 x Luboš Bogner , Zdenek Štolpa, Zdenek Fiala a Kuba Stejskal2

Dnešní poslední domácí utkání v super sezóně se nám podařilo konečně zabrat i střelecky. V úvodu zápasu v 5 min jsme se ujali vedení střelou Zdenka Štolpy a následně v 10 min opět povedenou střelou Luboše Bognera jsme zvýšili vedení na 2 - 0 a tím si dali na kopačky pohodu a klid i když plno dalších šancí nezkončilo v síti, jak se jevilo, ale ty vychytal hostující gólman. Soupeř do poločasu ještě snížil krásnou tvrdou přízemní střelou s trestného kopu z 23 m, který prošel mezi našima hráčema ve zdi, na což byl i náš gólman krátký. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a soupeře jsme zatlačili na jejich polovinu, ale navýšení vedení se dostavilo až v 75 min. To se prosadil Zdenek Fiala a chvíli po něm opět Luboš Bogner zvyšoval na 4 - 1. V 85 minutě završil naši střeleckou nadílku krásnou technickou střelou za hranicí šestnáctky kapitán Kuba Stejskal. S našima fanouškama jsme se pro letošní sotěž tedy rozloučili tak jak jsme si v kabině před zápasem řekli, dobrou hrou a taky konečně vítěztvím. Teď nás už čeká za týden jen odložené derby v Rybníkách, které budeme samozřejmě chtít vyhrát.

Dohrávka 15.kola Sokol Rybníky - TJ Petrovice 1 : 1 ( 0 : 1 ) Gól : Zdenek Fiala

Dohrávka odloženého 15. kola s tradičním rivalem v Rybníkách se odehrála v sobotu 22.6. a to bez dohledu trenérů a vedoucího mužstva, kteří odletěli na zaslouženou dovolenou. Vedení se ujal Luboš Bogner ne kterém bylo i mužstvo do tohoto derby poskládat. I když už o nic nešlo, tak náboj derby tento zápas měl a vyhrát chtěli obě mužstva. Co mám zprávy, tak první poločas se odehrál zcela v naší režii a kdyby hoši proměnili vše co měli, tak se nemuselo do druhé půle nastupovat, ale... Vedení jsme se ujali brankou kterou dal hlavou Zdenda Fiala a zvýšit mohl z PK i Ondra Šabaka, což se nepodařilo a tak byl poločas jenom 0 : 1 pro náše mužstvo. Ve druhé půlce se hra trochu vyrovnala a podivné nastavování času rozhodčího Závišky nás připravilo o vítěztví, když jsme v 93 min dostali vyrovnávací gól. Byla to trošku škoda, ale nic na tom, že jsme absolvovali historickou sezónu našeho oddílu už tento výsledek nezměnil.

 
Stránky vytvořil Patrik Bogner